BLACHARSTWOLAKIERNICTWOSERWIS MECHANICZNY.Stacje kontroli pojazdów


Kabina Water Spray Le - do samochodów osobowych powrót

Kabina WATER SPRAY LE
Informacje dotyczące stosowanych rozwiązań technicznych.


Izolacja ścian kabiny.
Zgodnie z przejętą w dniu 30 czerwca 2005 przez nasz kraj normą [PN:EN 13355] dotyczącą zapewnienia minimalnych warunków bezpieczeństwa kombinowanych kabin lakierniczo suszących, materiałem izolacyjnym nie mogą być materiały palne. Jak się Państwo doskonale orientują poliuretan do takich materiałów nie należy. Jedyny materiałem izolacyjnym posiadającym klasyfikację niepalności A1 jest skalna wełna mineralna. Taką stosuje nasza firma. Prosimy o zwrócenie uwagi na tą sprawę ponieważ większość oferowanych kabin na polskim rynku posiada izolację z poliuretanu.
 

kabiny ciężarowe armal


Posadowienie kabiny.
Tylko wykonanie prawidłowych kanałów betonowych [tzw. fosa], o odpowiedniej głębokości zapewnia liniowy [pionowy] przepływ powietrza z góry na dół. Strumień powietrza „omiata’” wtedy malowany obiekt, zabierając z przed oczu i twarzy lakiernika „rozkurz” i szkodliwe opary. W ofercie przedstawiamy kabinę lakierniczą z posadowieniem na kanale betonowym. Posadowienie kabiny na tzw. Podstawie Metalowej jest jedynie rozwiązaniem zastępczym umożliwiającym zamontowanie kabiny w sytuacji, gdy z przyczyn technicznych nie można wykonać wykopu pod fosę [strop, instalacje pod podłogą].
 

kabiny ciężarowe armal


Oświetlenie kabiny.
To chyba najbardziej odczuwalny w trakcie pracy element wyposażenia kabiny. Oświetlenie typu - górne lampy w skosach kabiny, jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem i jego zaletą jest niewielka moc i koszty zainstalowanego oświetlenia.
W naszym rozwiązaniu, w kabinie o podanej wysokości stosujemy lampy o dużej długości ~ 1700 mm i umieszczamy je pionowo. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałe doświetlenie zarówno górnych, jak i dolnych partii malowanego urządzenia oraz znacznie większy wskaźnik mocy oświetlenia [Watt] na 1 m2 powierzchni kabiny.
 

kabiny ciężarowe armal


Sposób ogrzewania – rodzaj palnika. Układ ogrzewania wymiennikowy. Wymiennik ciepła [piec] wykonany jest całkowicie ze stali kwasoodpornej. Jest to wymiennik cztero-drożny. Spawany jest w technice TIG. Ogrzewany jest za pomocą dwustopniowego palnika olejowego firmy Riello. Na życzenie i za dopłatą możemy zainstalować palnik szwajcarski ELCO lub niemiecki WEISHAUPT. W przypadku posiadania zasilania gazowego proponujemy najbardziej efektywne palniki ogrzewania bezpośredniego, których zastosowanie owocuje niższymi o około 10-12% kosztami eksploatacji.

Wentylatory.
Mamy możliwość zastosowania zarówno wentylatorów dwustrumieniowych napędzanych za pomocą przekładni pasowych [rozwiązanie korzystniejsze], jak i wentylatorów jednostrumieniowych osadzonych na osi silnika [rozwiązanie mniej kosztowne]. W ofercie przygotowanej dla Państwa zastosowaliśmy wentylatory dwustrumieniowe osadzone napędzane paskami klinowymi.

Układ Filtracji Powietrza.
Pod kratami podłogowymi instalujemy specjalne filtry HPC [ Hydro Paint Collector] przeznaczone do separacji cząsteczek farb/lakierów wodorozcieńczalnych.
 

kabiny ciężarowe armalKabina lakiernicza WATER SPRAY - LE

wymiary wnętrza 6,600 x 4,000 x 3,000/h mm
wymiary zewnętrzne 6,740 x 4,120 x 3,600/h mm
ściany kabiny izolowane wełną mineralną 60 mm
dach kabiny izolowany wełną mineralną 60 mm
ilość lamp 12 po 174 Watt
łączna moc oświetlenia 2088 Watt
rozmieszczenie lamp pionowe, na ścianach bocznych
sufit filtracyjny 26 m2
brama wjazdowa 3 – skrzydłowa
wymiary bramy wjazdowej 3,000 x 3,000/h mm
kraty podłogowe 12 m2 [2,400 x 5,000 mm]
wydajność układu wentylacyjnego 28.000 m3/h przy sprężu 500 Pa + płynna regulacja wydajności wentylatorów w zakresie od 0 - 120% za pomocą przemienników częstotliwości.
silniki wentylatorów 2 x 7,5 KW 400V/50Hz
moc wymiennika ciepła 310 kW
palnik olejowy dwustopniowy
moc palnika 260 kW
recyrkulacja w fazie suszenia 75-90% masy powietrza
sterowanie układ automatyki + system kontroli zabrudzenia filtrów
filtry wstępne, sufitowe, podłogowe - kompl.
kanały wentylacji czerpni i wyrzutni czerpnia do 4,5 m, wyrzutnia, do 6 m od poziomu „0”
izolowany komin spalin do 6 m od poziomu „0”