BLACHARSTWOLAKIERNICTWOSERWIS MECHANICZNY.Stacje kontroli pojazdów


Maski spawalnicze powrót

Przyłbica Samościemniająca: Protector 500

W przyłbicy spawalniczych MIGATRONIC z filtrami automatycznymi (elektrooptycznymi) pole widzenia ściemnia się samoczynnie w momencie powstania płomienia lub łuku spawalniczego, zapewnia to spawaczowi dużą swobodę ruchów, bez konieczności podnoszenia i opuszczania przyłbicy.

Doświadczalnie stwierdzono, że przy zastosowaniu automatycznych filtrów spawalniczych wzrasta efektywność i jakość wykonywanych prac o ok. 15%

Nowa technologia w kasetach masek spawalniczych: Surface Mode

Różnice pomiędzy kaseta maski wykonana w technologia “TN” oraz “Surface Mode” polega w głównej mierze na rozkładzie molekuł ciekłego kryształu (Likuid Crystal – LC).
W technologii TN wszystkie molekuły ciekłego kryształu musza się przemieścić podczas procesu przełączania (od jasnego do ciemnego). Natomiast technologia Surface Mode wymusza przemieszczenie tylko tych molekuł, które znajdują się na powierzchni. W praktyce oznacza to ze prędkość przełączania filtra znacznie wzrosła (minimum 4 do 6 razy szybciej).

 

Badania U.S. Army Environmental Hygiene Agency prowadzone nad konsekwencjami prędkości przełączania na spawaczach z rożnych grup wiekowych dowiodły, ze prędkość przełączania filtra w powiązaniu z wiekiem spawającego ma kluczowy wpływ na czas reakcji (dostosowanie się oczu).

W naszej ofercie można znaleźć automatyczne filtry spawalnicze:

czasie zaciemnienia pola widzenia: 0,08 ms
Z polem widzenia o wymiarach: 62 x 98 mm
Z płynną regulacją stopnia zaciemnienia
Z automatyczną lub manualną regulacją rozjaśnienia pola widzenia,
Z automatyczną lub manualną regulacją czułości na łuk spawalniczy
Z 2 lub 4 sensorami,
Zasilane ogniwami słonecznymi lub wspomagane bateriami ( typu AAA),
z detektorem pola elektrostatycznego
waga 440 gram